دمپایی خرگوشی دخترانه ای که استرس را از بین می برد

بیش از نیمی از دختران دمپایی خرگوشی دخترانه خیلی پهن می‌پوشیدند و 22 تا 30 درصد از آن‌ها دمپایی خیلی باریک می‌پوشیدند. داده‌های به‌دست‌آمده نشان می‌دهد که از نظر عرض، کفش‌های داخلی به‌طور ضعیفی با پای دختران مورد بررسی تنظیم شده بود، علی‌رغم این واقعیت که شرکت‌کنندگان ادراک بسیار مطلوبی از تناسب کفش گزارش کردند.

چنین اختلافی در ارزیابی عینی و ذهنی مناسب بودن کفش ممکن است ناشی از این واقعیت باشد که پا با کفشی که اشتباه انتخاب شده تنظیم می شود. قرار گرفتن نادرست پا در کفش در ابتدا باعث ناراحتی نمی شود، اما به مرور زمان بر شکل گیری یا تعمیق تغییر شکل تاثیر می گذارد و منجر به آسیب ریز به ساختارهای ظریف آن می شود.

قابل توجه است که 40 تا 43 درصد از دختران کفش های خیلی کوتاه می پوشیدند، در حالی که 55 تا 47 درصد از آنها کفش های خیلی پهن می پوشیدند. این نشان دهنده نیاز به تربیت فرزندان و مهمتر از همه، آگاهی والدین آنها از قوانین انتخابی است.

نتایج به‌دست‌آمده این نگرانی را ایجاد می‌کند که آیا کفش مورد استفاده برای تولید کفش مورد تجزیه و تحلیل نسبت‌های مناسبی از عرض دارد یا خیر.

دمپایی

اشاره کرد که مشکلات مربوط به تناسب کفش به عرض مربوط می شود زیرا طرح های کفش معمولاً فقط بر اساس طول است. دخترانی که مورد مطالعه قرار می گرفتند، کفش های خیلی کوتاه می پوشیدند، احتمالاً به دلیل تلاش برای مناسب تر شدن پاهای باریکشان.

همچنین به این واقعیت اشاره می کند که در تولید کفش که اغلب در فضای بسته ارائه می شود، تفاوت در عرض پاهای دختران در نظر گرفته نمی شود.

به گفته چایوانیچسیری و همکاران پوشیدن کفش های خیلی کوتاه می تواند دلیل مستقیم تغییر شکل انگشتان پا باشد. کلاین و همکاران  اعتبار این ادعا را ارزیابی کرد، که فرض می‌کند پوشیدن کفش‌های با طول ناکافی مستقیماً بر خطر دررفتگی انگشتان پا تأثیر می‌گذارد. از 1579 پاسخگو، تنها 24 درصد از کودکان انگشت شست خود را به درستی تنظیم کرده بودند و بقیه پاها هالوکس والگوس داشتند.

نویسندگان یک رابطه آماری معنی‌دار را بین تناسب کفش از نظر طول و زاویه هالوکس والگوس ذکر کردند، به این معنی که هر چه کفش کوتاه‌تر باشد، شیب جانبی پنجه اول بیشتر است. بر این اساس، مشخص شد که خطر ابتلا به هالوکس والگوس در هنگام پوشیدن کفش‌های خیلی کوچک با یک سایز 17 درصد، اگر کفش‌ها 2 سایز خیلی کوچک باشند تا 37 درصد و در مورد کفش‌های خیلی کوچک 61 درصد افزایش می‌یابد.

اندازه ها در مطالب ما، هالوکس والگوس پای راست در 18 درصد از دختران و پای چپ در 16 درصد از افراد گزارش شده است. تجزیه و تحلیل مدل‌های رگرسیون چندگانه به ما این امکان را می‌دهد که تأثیر متغیرهای پیش‌بینی‌کننده، مانند مازاد طول و بیش از حد عرض را بر تنظیم هالوکس رد کنیم.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.