رایجترین مواد اولیه برای تولید چرم مصنوعی در ایران

چرم مصنوعی ماده ای بادوام و انعطاف پذیر است که با پوست حیوانات تولید می شود، رایج ترین ماده اولیه برای تولید چرم، پوست گاو است.

این فرآیند دباغی چرم است که پروتئین های پوست، به ویژه کلاژن را تثبیت می کند و در برابر آن مقاومت می کند تا پایداری حرارتی، شیمیایی و میکروبیولوژیکی پوست گاو را افزایش دهد و برای محصولات چرمی مختلف مفید باشد.

خریداران می توانند برای اطلاعات بیشتر درباره چرم طبیعی و قیمت چرم طبیعی نیز به نمایندگیهای فروش آن به صورت حضوری مراجعه نمایند.

پوست گاو از دو لایه یکپارچه کوریم و بافت دانه ساخته شده است، فیبرهای کلاژن در کوریوم پوست نازک تر و انعطاف پذیرتر هستند.

همانطور که به سمت بافت خارجی پوست حرکت می کنید، ضخیم تر و محکم تر می شود، جایی که الیاف متراکم تر و محکم تر می شوند، لایه کوریم با افزایش سن حیوان نیز ضخیم تر می شود.

قیمت محصولات نوین چرم بسیار ارزان بوده و تولیدکنندگان کفش و کیف چرم از این محصول با کیفیت به وفور استفاده می نمایند.

به همین دلیل، پوست گوساله‌ها نازک‌تر و نرم‌تر از پوست حیوانات بزرگ‌تر است، بافت بیرونی پوشیده شده توسط مو می تواند نقطه چین و خراشیده شود مانند نیش حشرات، جای زخم یا علائم سوختگی.

گاهی اوقات باعث می شود که قسمت بالایی بافت خارجی پوست کنده شده و صاف تر شود تا چرم یکدست به نظر برسد، یکی دیگر از عوامل موثر بر کیفیت چرم، فیزیولوژی پوست حیوان (گاو) است که یکی از پیچیده ترین مسائل در زمینه چرم است.

عوامل متعددی در فیزیولوژی پوست و چرم گوسفندی تولید شده دخیل هستند، تغذیه، آب و هوا، زیستگاه و پوست قسمت های مختلف بدن حیوان بر کیفیت چرم تمام شده تأثیر می گذارد.

پوست صورت و پاهای حیوانات پایین‌ترین کیفیت و قسمت‌های مرکزی بدن حیوان (کمر و کمر) از بهترین کیفیت چرم برخوردار است، انواع چرم بر اساس برش های مختلف پوست گاو:
– چرم دانه ای
– چرم خرد شده
– چرم جیر
– چرم نوبوک

 • منابع:
  1. Types of leather, based on animal skin cut
 • تبلیغات: 
  1. راهکاری برای رهایی از فقر جهانی!
  2. افزایش حقوق کارگران در سال جاری
  3. جذب ثروت را با راهکارهای شگفت انگیز بیاموزید
  4. برای رفع افسردگی با کودکان معاشرت کنید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.