زیتون سبز در شیراز موجب جذب توریست در شیراز اعلام شد

صدها سال است که زیتون سبز در شیراز بخشی از رژیم غذایی سالم بوده است. تصور می شود که مصرف زیتون و روغن زیتون یکی از دلایل اصلی برخورداری ساکنان منطقه مدیترانه از زندگی طولانی و سالم است.

می‌توانید برخی از فواید شگفت‌انگیز سلامتی زیتون را از عصاره ممتاز توسعه یافته توسط USANA دریافت کنید. یک عصاره غنی از پلی فنول های آنتی اکسیدانی (مواد شیمیایی گیاهی آلی) است که منحصراً از میوه درخت زیتون به دست می آید.

آنتی اکسیدان های پلی فنلی زیتون ( Olea europaea L.) در سایر منابع غذایی رایج یافت نمی شوند، آنها از نظر ساختاری با ویتامین ها، کاروتنوئیدها، بیوفلاونوئیدها، پروآنتوسیانیدین ها و سایر آنتی اکسیدان های موجود در میوه ها و سبزیجات متفاوت هستند. این آنتی اکسیدان ها ممکن است یکی از اجزای رژیم غذایی مدیترانه ای باشد که با سلامتی و طول عمر مرتبط است.

زیتون

هیدروکسی تیروزول یک ترکیب آنتی اکسیدانی مهم میوه زیتون است. تصور می شود که نقش مهمی در بسیاری از فواید سلامتی نسبت داده شده به روغن زیتون دارد:

در برخی تحقیقات، این ترکیب با فواید قلبی عروقی، به طور کلی برای حفظ سطح کلسترول سالم (که در حال حاضر در محدوده طبیعی است) و گردش خون خوب مفید است. اطلاعات محدودی وجود دارد که نشان دهد این ترکیب ممکن است از سلامت چشم حمایت کند.

چندین مطالعه نشان می دهد که به دلیل توانایی آن در از بین بردن رادیکال های آزاد بسیار واکنش پذیر، می تواند به محافظت از DNA، میتوکندری (نیروگاه های سلولی) و سایر ساختارهای سلولی در برابر استرس اکسیداتیو کمک کند.

تحقیقات جدید در مورد توانایی مواد مغذی غذایی برای تأثیرگذاری بر سیگنال‌دهی سلولی نشان می‌دهد که ترکیبات میوه زیتون می‌توانند مسیرهای مولکولی انتخابی، از جمله مسیرهای مرتبط با تولید آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی قدرتمند مانند گلوتاتیون را تحریک کنند . هدف قرار دادن مسیرهای سیگنال دهی سلولی با هیدروکسی تیروزول برای محافظت از مغز، قلب و عروق، پوست و موارد دیگر نویدبخش است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.