فواید فراوان آب لیمو

آب لیمو آب ساده است که آب لیموی تازه به آن اضافه شده است. بهتر است هر بار لیموهای خود را تازه فشار داده و آب آن را بگیرید تا فواید تغذیه ای بهینه داشته باشید. بطری آب لیمو را با مواد نگهدارنده یا افزودنی هایی که فواید این نوشیدنی را مختل می کند، نخرید. مارکی بخرید که فقط آب لیمو در لیست مواد داشته باشد. اما مثل همیشه، بهتر است از تازه استفاده کنید.

معمولاً 1 لیمو (حدود 4 قاشق غذاخوری آب) را در 16 اونس آب می‌فشارم و از آن به عنوان نوشیدنی لیموترش در طول یک تا دو روز استفاده می‌کنم. اگر بخواهم خنک شود، آن را در یخچال می گذارم. اگر ولرم بخواهم صبح بعد از نوشیدن آن را گرم می کنم.

 

اگزالات لیمو ترش

 

مقداری پوست لیمو را به آب لیمو اضافه کنید
من همچنین اغلب ¼ از پوست لیمو را به آب خود اضافه می کنم و در یک مخلوط کن با سرعت بالا مخلوط می کنم. لازم نیست پوست را به این روش اضافه کنید، اما اگر این کار را انجام دهید، فواید تغذیه ای را افزایش می دهد که طبع لیمو ترش سرد است.

مقدار کمی از پوست لیمو حاوی فیبر، کلسیم، پتاسیم و منیزیم است. و به طرز شگفت آوری، 1 قاشق غذاخوری 9 درصد از نیاز روزانه به ویتامین C را تامین می کند.

اگر از پوست استفاده می کنید، لیموهای ارگانیک بخرید تا مطمئن شوید که از آفت کش هایی که دوست دارند به پوست لیمو بچسبند، استفاده نکنید. اگر از پوست استفاده نمی کنید، غیر ارگانیک خوب است. آفت‌کش‌ها پس از پوست لیمو جذب نمی‌شوند.

 فواید آب لیمو

مصرف آبلیمو، هیدراتاسیون را افزایش می دهد. همچنین سبب بهبود پوست می شود. در کاهش وزن وکمک به هضم غذا و کاهش دردهای مفاصل وشستشوی کبد نقش به  سزایی ایفا می کند و از همه آب لیمو سیستم ایمنی را به طرز خارق العاده ای تقویت می کند که می توانید برای رفع تلخی لیمو عمانی از کمی نک استفاده کنید.

آب لیمو چگونه ایمنی را تقویت می کند؟

اساساً آب لیمو، سرد یا گرم، pH قلیایی در بدن شما ایجاد می کند. و یک محیط قلیایی برای بیماری بسیار سخت است. رشد ویروس ها و باکتری ها دشوار است. و البته، لیمو سرشار از ویتامین C اساسی است که مدت‌ها به دلیل قدرت ضد ویروسی و ضد باکتریایی‌اش شناخته شده است که خواص لیمو ترش برای کبد بسیار زیاد است با این ویژگی ها قیمت لیمو ترش بسیار مناسب است.

روزانه چه مقدار آب لیمو باید بنوشید؟

البته این نوشیدنی مفید است، اما نوشیدن بیش از حد در روز عوارض منفی دارد. لیمو می تواند مینای دندان ها را فرسایش دهد، باعث سوختگی قلب، ایجاد زخم و حتی میگرن برای افرادی که مستعد ابتلا به آن هستند. [منبع] [منبع]

راه حل این است که بیش از 16 اونس یا دو فنجان آب لیمو در روز ننوشید. دو فنجان حاوی آب یک لیمو یا حدود 4 قاشق غذاخوری آب لیمو است. بنابراین اساساً شما به یک لیمو در روز نیاز دارید. برای محافظت از دندان های خود از نی نیز استفاده کنید.

آیا می توانم هر روز آب با لیمو بنوشم؟
مطمئنا می توانید، اما همانطور که گفتم، آن را به یک تا دو لیوان در روز نگه دارید. و زمانی که آن را می نوشید و درجه حرارت آن نیز مهم است.

چرا دما مهم است؟
دما به چند دلیل مهم است. به طور کلی، دما می تواند ساختار مولکولی آب لیمو را تغییر دهد و بر مزایای زیستی تأثیر بگذارد.

فواید آب لیمو سرد چیست؟
نوشیدن آب سرد مفید است زیرا طعم بهتری دارد و احتمال اینکه بیشتر از آن بنوشید بیشتر است. آب لیموی سرد طعم و مزه ای دارد و بنابراین احتمال اینکه بیشتر از آن بنوشید بیشتر است. به خصوص در هوای گرم و بعد از تمرین جذاب است. و بعد از تمرین، برای آبرسانی مجدد به شما و تامین املاح و مواد مغذی بدن مانند پتاسیم، کلسیم، فسفر و منیزیم مفید است که طبع لیمو عمانی همانند لیمو تازه سرد است.

 

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.