نقاشی‌های دیواری مصری و رومی بر روی سنگ جیوه قرمز

سولفید سنگ جیوه “قرمز” رنگ هنرمندان در نظر گرفته می شد، تاریخ استفاده از آن به دوران باستان باز می گردد و رنگ قرمز معدنی در عصر تذهیب قرون وسطی بود.

در انواع شاهکارها، در نقاشی‌های دیواری مصری و رومی، اشیاء لاکی چینی منسوب به هزاره اول قبل از میلاد، محراب‌ها، نقاشی‌های بوم و غیره شناسایی شده است.

در این بخش از مقاله می خواهیم درباره سنگی که در آینه دیده نمی شود نیز صحبت نماییم پس همراه ما باشید.

در اروپای قرون وسطی، می‌توانست آن را استخراج کرده یا به صورت مصنوعی تولید کند، به عنوان یک رنگدانه هنرمند، هنگامی که از طریق سنتز به دست می‌آید، α-HgS قرمز معمولاً vermilion1 نامیده می‌شود (برای تشخیص آن از ماده معدنی سینابر).

سینابار را می‌توان در چین، ایران و اتیوپی استخراج کرد، اما محصولی که از آلمادن در اسپانیا می‌آمد از کیفیت برتری برخوردار بود، پلینی (قرن اول) به ارزش اقتصادی آن اشاره می کند، به همین دلیل است که تصفیه آن در رم انجام شد، جایی که حدود دو هزار پوند (حدود 900 کیلوگرم) سینابار در سال حمل می شد.

برای اطلاعات بیشتر درباره حکم خرید و فروش جیوه قرمز در قانونهای مختلف می توانید با افراد متخصص نیز مشورت نمایید.

به طور معمول، سینابار در رگه های مرتبط با فعالیت های آتشفشانی و فعالیت چشمه های آب گرم سرچشمه می گیرد و اغلب جایگزین کوارتز و سایر کانی های سولفیدی می شود.

با ناخالصی هایی مانند استیبنیت (Sb2S3)، پیریت (FeS2)، مارکازیت (FeS2)، گچ (CaSO4)، کوارتز (SiO2)، کلسیت (CaCO3)، کانی های آلومینوسیلیکات و سایر کانی های رسی تشکیل می شود، در آلمادن، معمولاً به صورت رگه هایی در کوارتزیت یافت می شود.

برای آگاهی از قیمت آمپول جیوه قرمز می توانید به نمایندگیهای فروش این محصول در سراسر کشور مراجعه نمایید.

α-HgS، با هماهنگی هشت وجهی، ساختار P3121 شش ضلعی را ارائه می دهد، زنجیره های (HgS)x به گونه ای مرتب شده اند که هر اتم S با سه فاصله مختلف جیوه-S به جیوه متصل شود.

 • منابع:
  1. The alchemy of red mercury sulphide: The production of vermilion for medieval art
 • تبلیغات: 
  1. شخصی که توانست یک شبه پولدار شود!!!!
  2. راز مدیریت افراد باهوش در زندگی روزمره
  3. روشهایی که با آن می توانید زندگی مرفه داشته باشید!
  4. دزدیدن ماشین یک فوتبالیست معروف!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.