کاربرد دستگاه cnc ام دی اف در صنعت بالستیک

دستگاه cnc ام دی اف معمولا به یکی از دو دسته کلی تقسیم می شوند:

فناوری های ماشینکاری متعارف
مته های مته: مته هایی هستند که با کمی چرخاندن و حرکت مته در اطراف یک قطعه ثابت از مواد کار می کنند.

تراش های بیت تراش: این تراش ها ، برعکس مته ها هستند که بلوک مواد را در مقابل مته می چرخانند (به جای اینکه بیت را در تماس با مواد قرار دهند).

ماشین های تراش معمولاً با مواد تماس پیدا می کنند و ابزار برش را به طرفین حرکت می دهند تا زمانی که به تدریج با مواد در حال چرخش تماس پیدا کند.

ماشین های فرز بیت فرز: فرزماشین‌هایی که احتمالاً رایج‌ترین ماشین‌های CNC هستند که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنها شامل استفاده از ابزارهای برش دوار برای حذف مواد از واحد اصلی هستند.

دستگاه
ماشینکاری الکتریکی و/یا شیمیایی: تعدادی فناوری جدید وجود دارد که از تکنیک های تخصصی برای برش مواد استفاده می کنند. به عنوان مثال می توان به ماشینکاریپرتو الکترونی ، ماشینکاری الکتروشیمیایی ، ماشینکاری الکتریکی الکتریکی (edm) ، ماشینکاری و ماشینکاری اولتراسونیک اشاره کرد.
سایر رسانه های برش: تعدادی از فناوری های جدید دیگر از رسانه های مختلف برای برش مواد استفاده می کنند. مثال‌ها عبارتند از: ماشین‌های برش لیزر، ماشین‌های برش اکسی سوخت، ماشین‌های برش پلاسما و تکنولوژی برش واترجت.

مواد مورد استفاده: تقریباً هر نوع ماده ای را می توان در دستگاه CNC استفاده کرد. این به کاربرد بستگی دارد، اما متداول ترین موادی که قابل ذکر است عبارتند از فلزاتی مانند آلومینیوم، برنج، مس، فولاد و تیتانیوم و همچنین چوب، فوم، فایبرگلاس و پلاستیک هایی مانند پلی پروپیلن.

کاربرد برای نمونه سازی سریع: ماشین های CNC اولین پیشرفت در زمینه نمونه سازی سریع بدو. قبل از عددی عددی (در فن فن آوری پانچ پانچ) و عددی کامپیوتری (با محاسبات آنالوگ دیجیتال) ، قطعات با دست ماشین کاری می شدند که منجر به حاشیه حاشیه خطای بالاتر در محصولات نمونه اولیه و حتی بیشتر از آن در ماشین می شد. به صورت دستی برای تولید در مقیاس بزرگ استفاده می شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.